Dalej Następny
Wydarzenia | 27 02 2015
85. Salon w Genewie

 

Na tegorocznym 85. Salonie Samochodowym w Genewie PEUGEOT zaprezentuje się jako dynamiczna marka, która odnotowała wzrost swojej światowej sprzedaży na poziomie 5,4%, a także zdecydowanie wyższy od średniej rynkowej wzrost sprzedaży w Chinach i Europie.

Spójnie zaaranżowane stoisko Peugeot o powierzchni 2600 m2 zwraca w tym roku uwagę wyraźnie odcinającymi się kolorami – czernią i charakterystycznym miedzianym odcieniem, który pojawił się w koncepcyjnym modelu Onyx. Na stoisku pojawią się aż 3 concept-cary, PEUGEOT 2008 DKR i 23 modele, w tym nowy PEUGEOT 208, dla którego będzie to światowy debiut. Ten bestseller gamy PEUGEOT, który sprzedał się w ilości blisko miliona sztuk, zaledwie trzy lata po wprowadzeniu na rynek pokazuje się w nowym wydaniu. Z  pewnością będzie jednym z najatrakcyjniejszych modeli w aktualnej ofercie PEUGEOT.

 

W Genewie wyraźnie widać, że PEUGEOT kontynuuje proces stałego wzbogacania wyposażenia swojej gamy modeli. Świadczą o tym trzy części wystawy:

 

 • Eksponująca osobowość i dynamikę marki Peugeot część poświęcona serii GT Line, która pojawi się w modelach PEUGEOT 208, 308, 508 i RCZ;
 • część sportowa, gdzie zobaczymy sportowe modele PEUGEOT 308 i 308 SW GT, RCZ R i 208 GTi by PEUGEOT Sport oraz imponującego PEUGEOT 2008 DKR, który właśnie wrócił z Rajdu Dakar.
 • część poświęcona technologiom, pokazująca know-how Marki w tej dziedzinie na przykładzie nowej automatycznej skrzyni biegów EAT6 oraz silników PureTech, BlueHDi i THP Euro 6. Dzięki ofercie 20 jednostek napędowych „best in class” PEUGEOT wyznacza dziś standardy w zakresie sprawności silników i obniżenia emisji CO2. 

 

 

NOWY PEUGEOT 208: JESZCZE LEPSZY!

Trzy lata po wprowadzeniu na rynek, zainaugurowanym również w Genewie, Nowy PEUGEOT 208, który pojawi się w sprzedaży w czerwcu br., potwierdza nowe ambicje Marki. Zwraca uwagę odświeżoną stylistyką nadwozia i kabiny, a przede wszystkim poszerzoną ofertą z nowym silnikami Euro 6 i nowym wyposażeniem.

 

Bardziej energetyczny styl

Nadwozie przyciąga wzrok bardziej dynamiczną stylistyką, zwłaszcza dzięki:

 • poszerzonemu grillowi i chromowanej listwie wbudowanej w zderzak;
 • nowym światłom z czarnym wypełnieniem i chromowanymi elementami oraz nowemu, charakterystycznemu układowi świateł z diodami LED;
 • nowym lakierowanym, diamentowanym lub grawerowanym laserowo obręczom kół;
 • nowym światłom tylnym z diodami LED z charakterystycznym śladem potrójnych pazurów, dającym efekt  3D.

 

W kabinie nowego PEUGEOT 208 odnajdujemy innowacyjny PEUGEOT i-Cockpit z kompaktową kierownicą, umieszczonymi wysoko zegarami i dużym 7-calowym ekranem dotykowym. Wśród najważniejszych zmian warto wymienić:

 • specjalny nakładany termicznie materiał wykończeniowy deski rozdzielczej,  który jest miękki w dotyku ma wyrazistą fakturę;
 • podświetlane na biało zegary i przełączniki;
 • delikatne niebieskie podświetlenie wokół panoramicznego dachu
 • funkcję MirrorScreen umożliwiającą użytkownikowi wyświetlenie ekranu smartfona na 7-calowym ekranie dotykowym samochodu.

 

Nowa gama, jeszcze większy wybór

Bogata paleta kolorów nadwozia nowego PEUGEOT 208 została poszerzona o nowy, energetyczny kolor, który będzie kolorem debiutu rynkowego odnowionego modelu: Orange Power.

 

Ponieważ każdy klient jest inny, już od drugiego poziomu wyposażenia będą dostępne pakiety do personalizacji nadwozia obejmujące różne elementy- od atrapy chłodnicy po obudowy lusterek bocznych.

 

Nowa Gama 208 będzie również obejmowała wersję GT Line, która już została wprowadzona w PEUGEOT 308, 508 i RCZ. Wersja GT Line, dostępna z 3- lub 5-drzwiowym nadwoziem i silnikami benzynowymi PureTech lub wysokoprężnymi BlueHDi, przejęła niektóre sportowe elementy GTi: na przykład grill Equali, duże 17-calowe obręcze kół i czarne obudowy lusterek bocznych. W środku zaś siedzenia i sportowa kierownica oraz sportowe pedały zachęcają do bardziej dynamicznej jazdy.

 

W gamie pojawia się też godny spadkobierca PEUGEOT 205 GTi, którego 30-lecie zostało uczczone specjalną edycją 208 GTi 30th: 208 GTi by PEUGEOT Sport. To najbardziej sportowa wersja „dwieście ósemki”: 208 koni pod maską, samoblokujący mechanizm różnicowy Torsen®, potężne przednie tarcze hamulcowe o średnicy 330 mm, a w opcji dwukolorowe nadwozie z kontrastowym zestawem lakierów! 

                                                                                                               

 

Nowe wyposażenie „high-tech”

W celu zmniejszenia ryzyka i skutków kolizji podczas jazdy po mieście PEUGEOT 208 został wyposażony w nowy system aktywnego hamowania Active City Brake, działający przy prędkości poniżej 30 km/h. Umieszczony przy górnej krawędzi przedniej szyby czujnik tego niezwykle przydatnego w mieście systemu automatycznie aktywuje układ hamulcowy, mogąc nawet doprowadzić do całkowitego zatrzymania samochodu.

 

Kolejną nowością jest kamera cofania pojawiająca się już w drugim poziomie wyposażenia i ułatwiająca manewrowanie na wstecznym biegu.

 

Nowością jest funkcja MirrorScreen, po raz pierwszy wprowadzona w modelu 108. Umożliwia ona wyświetlenie ekranu smartfonu na ekranie dotykowym samochodu, co zapewnia komfort użytkowania i ułatwia dostęp do aplikacji znajdujących się w telefonie, muzyki, nawigacji itd.

 

Nowe silniki Euro 6 i automatyczna skrzynia biegów EAT6

Nowa gama 208 to nowe elementy wyposażenia i atrakcyjna stylistyka, ale także cztery nowe silniki skonstruowane przez grupę PSA PEUGEOT CITROËN oraz nowa automatyczna skrzynia biegów EAT6.

 

Wśród wysokoprężnych silników BlueHDi warto zauważyć:

 • pojawienie się trzech nowych silników 1.6 BlueHDi o mocy 75, 100 i 120 KM;
 • emisję CO2 na poziomie poniżej 95 g/km dla wszystkich wersji;
 • spalanie i emisję wersji 1.6 BlueHDi 75 i 100 KM – odpowiednio 3 l/100 km i 79 g CO2/km, dzięki czemu PEUGEOT 208 jest światowym liderem wśród samochodów spalinowych pod względem niskiej emisji CO2.

 

Gama silników benzynowych PureTech obejmuje trzy jednostki:

 • dwa wcześniej wprowadzone silniki 1.0 PureTech 68 i 1.2 PureTech 82;
 • jedną nowość – jednostkę 1.2 PureTech 110 S&S o wyjątkowo niskiej emisji 103 g CO2/km.

 

Tegoroczną nowością jest nowa automatyczna skrzynia biegów EAT6, która przyczyni się do podniesienia parametrów użytkowych gamy:

 • wyposażona w technologię Quickshift, zapewniającą płynniejszą zmianę przełożeń i szybszą reakcję;
 • zaledwie o 1 g CO2/km więcej w porównaniu do manualnej skrzyni biegów;
 • emisja CO2 na poziomie 104 g/km w wersji z silnikiem 1.2 PureTech 110 S&S i skrzynią biegów EAT6, czyli o 30% mniej w porównaniu do wersji 1.6 VTi 120 BVA. 

 

 

SILNIKI: TECHNOLOGIE ZAPEWNIAJĄCE WYŻSZE OSIĄGI I LEPSZĄ WYDAJNOŚĆ

 

Rozpoczęty w 2014 roku proces wprowadzania silników spełniających normę Euro 6 jest w tym roku kontynuowany, zarówno jeśli chodzi o silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Już 20 silników Marki zajmuje pozycje „best in class” w swoich kategoriach mocy. Wśród ważnych faktów warto odnotować następujące:

 • ślad węglowy Peugeot wynosi obecnie poniżej 110 g CO2/km;
 • dzięki wynikom uzyskanym przez Peugeot w 2014 roku Grupa PSA PEUGEOT CITROËN odzyskała swoje miejsce europejskiego lidera ze średnią emisją na poziomie 110,3 g CO2/km (CAFE).
 • wśród wyłonionych przez program  CAFE  liderów to właśnie PEUGEOT jest tym, który uzyskał największą redukcję emisji – o 4,6% w stosunku do poziomu z lat 2013-2014 i o 27% w skali ostatnich dziesięciu lat.

 

Gama silników benzynowych PureTech

W roku 2014, między innymi dzięki pojawieniu się silników PureTech, które przyczyniły się do zmiany ogólnoświatowego mixu sprzedaży, 53% silników sprzedanych przez PEUGEOT stanowiły silniki benzynowe, a 47% – wysokoprężne. Gama PureTech, która walczy o tytuł „Silnika roku” obejmuje pełną gamę wydajnych silników:

 • wszystkie silniki spełniają normę Euro 6, a ich emisja CO2 wynosi od 95 g/km;
 • pięć wersji „best in class” w gamie modeli 208, 2008, 308 i 3008.

 

Gama silników benzynowych THP

Do wybranego już ósmy raz z rzędu „Silnikiem roku” silnika 1.6 THP 200 dołączył w tym roku w rankingu motor 1.6 THP 270 rozwijający moc jednostkową blisko 170 KM/l. Gama THP potwierdza wiedzę technologiczną PEUGEOT, który stale poprawia jej osiągi obniżając jednocześnie spalanie i emisję CO2:

 • cała gama spełnia wymagania normy Euro 6, a poziom emisji zaczyna się od 125 g CO2/km;
 • trzy wersje „best in class”: PEUGEOT 208 GTi (208 KM), 308 GT (205 KM) i RCZ R (270 KM).

 

Gama silników wysokoprężnych BlueHDi

BlueHDI to gama silników spalinowych wyposażona w obecnie najskuteczniejszą na rynku technologię oczyszczania spalin, stanowiącą połączenie układu SCR i filtra cząstek stałych pracującego w oparciu o specjalny dodatek do paliwa.

 • Cała gama spełnia wymagania normy Euro 6, a poziom emisji zaczyna się od 79 g CO2/km (światowy rekord);
 • 12 wersji „best in class” w gamie modeli 208, 308, 3008, 2008, 508 i Partner. 

 

PEUGEOT 108: JESZCZE BARDZIEJ DYNAMICZNY

W przypadku tego miejskiego modelu wprowadzonego latem ub. r., 40% sprzedaży stanowią wersje w trzecim i czwartym poziomie wyposażenia (Allure i Féline), a wersja z rozsuwanym dachem TOP! stanowi jedną piątą sprzedaży „sto ósemek”.

Model jest wyposażony teraz w silniki spełniające normę Euro 6, pojawia się także nowa seria specjalna Roland Garros. PEUGEOT 108 z dwukolorowym nadwoziem będzie teraz dostępny w wersji 3- i 5-drzwiowej w sześciu zestawach kolorów.

W maju w ofercie pojawią się niedostępne dotychczas systemy: system niezamierzonego przekraczania linii i system aktywnego hamowania Active City Brake.

 

MOBILNE TECHNOLOGIE: CORAZ SZERSZA OFERTA    

Jeszcze przed wakacjami w sprzedaży znajdą się pakiety usług PEUGEOT Connect: Monitoring, Mapping i Tracking. Oferta usług obejmie możliwość uzyskania dostępu do wirtualnej książki przeglądów dzięki pakietowi Monitoring, geolokalizacji samochodu w razie kradzieży dzięki pakietowi Tracking czy zdalnego sprawdzenia danych dotyczących jego użytkowania (np. w przypadku użyczenia samochodu) dzięki pakietowi Mapping.

Kolejną nowością jest funkcja MirrorScreen, dostępna obecnie w PEUGEOT 108 i 208. Umożliwia ona wyświetlenie ekranu smartfonu na ekranie dotykowym samochodu, co zapewnia wyższy komfort użytkowania i ułatwia dostęp do aplikacji znajdujących się w telefonie, muzyki, nawigacji itd.

Również aplikacje PEUGEOT Connect Apps mogą być dostępne za pośrednictwem ekranu dotykowego PEUGEOT 208, 1008, 108 i 508 dzięki oferowanemu w opcji modemowi 3G. Dzięki pakietowi 18 usług łączności ze światem kierowca zyskuje dostęp w czasie rzeczywistym do szeregu praktycznych informacji ułatwiających codzienne prowadzenie samochodu: wolne miejsca postojowe w okolicy, najbliższa stacja benzynowa, najlepsze restauracje itd. 

 

 

SAMOCHODY MARZEŃ BY PEUGEOT

PEUGEOT prezentuje w Genewie najmłodszą gamę modeli w swojej historii z serii „ósemek”. Średnia wieku modeli wynosi trzy lata. Marka, rozwijająca się znacznie szybciej niż wynika to ogólnego wzrostu rynku, wraca do ścisłej międzynarodowej czołówki motoryzacyjnej z ambicją pobudzenia naszych marzeń. 700 tys. gości, którzy prawdopodobnie odwiedzą salon, będzie mogło zajrzeć w przyszłość Marki dzięki trzem wystawionym concept-carom, a także zobaczyć alternatywne środki transportu w mieście, jak np. dwu- i trójkołowe skutery, oraz odkryć ofertę usług mobilnych PEUGEOT czy po prostu zrelaksować się przy PEUGEOT Music.

Trzy samochody koncepcyjne i jedna wizja Marki

W samochodzie studyjnym Onyx, PEUGEOT po raz pierwszy wprowadził koncepcję wyraźnie odcinającego się dwukolorowego nadwozia, śmiało zestawiając czerń i miedź. Połączenie było inspiracją dla ekstremalnej wersji 208 GTi by PEUGEOT Sport i po raz pierwszy będzie dostępne w standardzie. W Genewie Onyx idzie jeszcze dalej. Tym razem całe stoisko PEUGEOT będzie oparte na zestawieniu dwóch wyraźnie odcinających się od siebie kolorów. Pojawi się też na nim ściana z prawdziwej miedzi.

Stojący obok atletyczny PEUGEOT Exalt to wysublimowana wizja sedana z układem napędowym typu HYbrid4 plug-in z silnikiem benzynowym rozwijającym moc 340 KM, zwracająca uwagę innowacyjnym doborem materiałów. Jego nadwozie jest wykonane z surowej stali.

PEUGEOT Quartz uosabia wizję wysokiej klasy SUV-a by Peugeot: imponująca, solidna sylwetka i sportowa stylistyka sugerują wysoką moc, co znajduje pełne potwierdzenie w rozwijającym 500 KM układzie napędowym typu full-hybrid plug-in z silnikiem benzynowym.

 

 

 

Sport samochodowy jako laboratorium technologii przyszłości

 

Imponujący swoją wielkością PEUGEOT 2008 DKR, odwołujący się do segmentu SUV-ów i crossoverów, reprezentuje szczytowe osiągnięcie w dziedzinie sportów samochodowych. 2008 DKR dopiero co wrócił z Ameryki Południowej, gdzie przebył10 tys. kilometrów na trasach Rajdu Dakar, zaliczanego do najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie.

 

Jedyna taka gama na świecie obejmująca pojazdy dwu- i trójkołowe

 

PEUGEOT – pionier na rynku motocykli od 1898 roku – wystawia Genewie 3 skutery, również aspirujące do segmentu Premium: Speedfight 4 to nowy sportowy i rasowy skuter o pojemności 50 cm3. Django 50, 125 & 150 stanowi stylistyczny come back do lat 50. Obejmuje też unikalną ofertę personalizacji. Peugeot Metropolis 400 to natomiast najbardziej zaawansowany technologicznie trójkołowy skuter na rynku. Jest pierwszym skuterem, którego seria specjalna D-Air by Dainese jest wyposażona w najszybciej działającą i najskuteczniejszą na rynku kamizelkę z bezprzewodową poduszką powietrzną.

 

Naładuj baterie dzięki Peugeot Music

 

Chcesz chwilę odpocząć? Na swoim stoisku PEUGEOT umieścił dwie ławki, na których odwiedzający będą mogli odpocząć, naładować swój smartfon za pomocą gniazda USB lub zrelaksować się przy dźwiękach muzyki w ramach projektu muzycznego przygotowanego przez artystów z PEUGEOT Music.