AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Inne | 26 11 2013
Carlos Tavares zastąpi w 2014 roku Philippe’a Varin na stanowisku Prezesa Zarządu PSA Peugeot Citroën

                                                

Philippe Varin powołany w czerwcu 2009 roku na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën, a następnie wybrany na kolejną kadencję, opracował i wdrożył wraz ze swoją ekipą szeroki program odbudowy i rozwoju Grupy w sferze strategicznej, przemysłowej, handlowej i finansowej, w kontekście największego kryzysu, jakiego doświadczył europejski przemysł motoryzacyjny.

 

W momencie podjęcia przez Zarząd PSA negocjacji dotyczących projektów handlowych i przemysłowych, Philippe Varin zdecydował, że cały kolejny etap konsolidacji i zdobywania rynków będzie realizowany już pod kierownictwem nowego pilota, zdolnego wdrożyć, w dalszej perspektywie, przyjętą strategię Grupy.

 

Na jego wniosek Rada Nadzorcza  rozpoczęła proces rekrutacji prowadzący do szybkiej nominacji nowego dyrektora na poziomie Zarządu, który mógłby zastąpić Philippe’a Varin w 2014 roku.

 

Rada Nadzorcza wybrała Carlosa Tavaresa. Zasiądzie on w Zarządzie od 1 stycznia 2014 roku aż do momentu powołania go na stanowisko Prezesa Zarządu w ciągu 2014 roku.

 

W tym przejściowym okresie Philippe Varin nadal będzie piastował funkcję Prezesa Zarządu odpowiadając za pomyślne sfinalizowanie rozmów strategicznych z partnerami. Carlos Tavares zaznajomi się w tym czasie z firmą i stojącymi przed nią wyzwaniami. Będzie pracował wraz z Zarządem nad planami akcji mających na celu kontynuowanie odbudowy ekonomicznej i efektywności przedsiębiorstwa.

 

Thierry Peugeot, Prezes Rady Nadzorczej, oświadczył:

„Wybierając Carlosa Tavaresa, uznanego w świecie motoryzacji profesjonalistę, na następcę Philippe’a Varin w 2014 roku, Rada Nadzorcza ma pewność, że strategia odbudowy i rozwoju prowadzona od wielu lat w celu pokonania kryzysu będzie kontynuowana i realizowana z zachowaniem ciągłości.”