AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Inne | 07 06 2013
Silnik 1,6 l Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa opracowany przez koncern PSA Peugeot Citroën zdobywa tytuł "International Engine of the Year" już siódmy rok z rzędu

5 czerwca 2013 roku podczas ceremonii zorganizowanej w Stuttgarcie w Niemczech koncern PSA Peugeot Citroën otrzymał nagrodę "International Engine of the Year Award" w kategorii silników o pojemności od 1,4 l do 1,8 l.

 

 

To prestiżowe wyróżnienie pod auspicjami magazynu Engine Technology International po raz kolejny przyznane zostało 4-cylindrowemu silnikowi benzynowemu 1,6 l Turbo z wtryskiem bezpośrednim, opracowanemu przez PSA Peugeot Citroën we współpracy z BMW Group.

Nagroda wyróżnia w szczególności wersję 200-konną montowaną w modelach Peugeot RCZ, 308 CC i 308 GTi oraz Citroën DS4 i DS5. Silnik, poza mocą zwiększoną do 200 KM, charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym o wartości 275 Nm, przy poziomie emisji CO2 wynoszącym 139 g/km (w modelu Peugeot 208 GTi).

Jednostka benzynowa 1,6 l Turbo wieńczy pełną gamę silników o pojemnościach od 1,4 l do 1,6 l, oferujących moc w zakresie od 95 do 200 KM. Silniki z tej rodziny, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak bezpośredni wtrysk w wersji turbo, zmienny wznios zaworów, pompę oleju ze sterowanym przepływem czy też odłączaną pompę wodną, zapewniają zmniejszenie zużycia paliwa i poziomu emisji o 10% w stosunku do jednostek poprzedniej generacji.

Silniki z tej rodziny, produkowane w fabryce Française de Mécanique w Douvrin we Francji, tworzą obecnie podstawę oferty w zakresie jednostek benzynowych firm Peugeot i Citroën.

 

Nagroda "International Engine of the Year"

Organizowana przez magazyn Engine Technology International i przyznawana przez międzynarodową kapitułę złożoną z 76 cieszących się uznaniem dziennikarzy motoryzacyjnych z 36 krajów nagroda „Międzynarodowy Silnik Roku” należy do wyróżnień najbardziej cenionych przez producentów samochodowych. Jury wyłania zwycięzców na podstawie jazd testowych najnowszych modeli, które pozwalają wybrać silniki oferujące największy komfort jazdy, najlepsze osiągi i najniższe zużycie paliwa w połączeniu z najnowszymi technologiami.

 

PSA Peugeot Citroën

Grupa, której filarami są dwie marki o światowej renomie, Peugeot i Citroën, sprzedała w 2012 roku 2,9 mln samochodów na świecie, w tym 38% poza Europą. Zajmując drugą pozycję wśród europejskich producentów samochodowych osiągnęła w 2012 roku obroty wynoszące 55,4 mld euro. Grupa jest europejskim liderem pod względem emisji CO2, osiągając w 2012 roku średnią emisję na poziomie 122,5 grama CO2 na kilometr. PSA Peugeot Citroën jest obecna w 160 krajach. Jej działalność obejmuje również kredytowanie (Bank PSA Finance) i artykuły motoryzacyjne (Faurecia).

 

Więcej informacji pod adresem http://www.psa-peugeot-citroen.com

 

 

Kontakt dla mediów:

Laure de Servigny: 01.40.66.35.42

laure.deservigny@mpsa.com