AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 14 06 2013
Grupa PSA Peugeot Citroën otrzymała trzy europejskie nagrody za innowacyjność w dziedzinie technologii Hybrid Air

10 czerwca 2013 r. Grupa PSA Peugeot Citroën otrzymała nagrodę za technologię przyszłości MAAF za innowacyjne rozwiązanie Hybrid Air, łączące napęd benzynowy ze sprężonym powietrzem. Jest to kluczowy etap na drodze do opracowania pojazdu oferującego zużycie paliwa na poziomie 2l/100 km.

Za tę technologię przyznano również dwie inne nagrody europejskie. Są to:

-      Nagroda za innowacyjność „Fleet World Honours“

-      Nagroda „Engine Technology Development Of The Year“ przyznana partnerowi Grupy, firmie Bosch

 

Te trzy nagrody przyznane przez jury, złożone z dziennikarzy specjalizujących się w branży motoryzacyjnej świadczą o prawdziwym przełomie, który przynosi ta innowacyjna technologia, proponująca pojazd całkowicie ekologiczny.

Hybrid Air to unikalna technologia, złożona z nowego typu napędu full hybride, bez akumulatora, łączącego benzynę ze sprężonym powietrzem. System składa się z silnika benzynowego z pompą hydrauliczną, zbiornika magazynującego energię w postaci sprężonego powietrza oraz automatycznej przekładni.

Na członkach jury, wrażenie wywarła zwłaszcza zdolność dostosowania się silnika do różnych stylów jazdy. Silnik może w sposób autonomiczny pracować w jednym z trzech możliwych trybów jazdy: benzynowym, zero emisji lub mieszanym.

Dzięki Hybrid Air Grupa PSA Peugeot Citroën staje się światowym liderem technologii, oferując klientom gamę dostępną w przystępnej cenie, niskie zużycie paliwa i łatwość obsługi.

Każdego roku, PSA Peugeot Citroën angażuje duże środki w inwestycje mające na celu redukcję emisji CO2 w oferowanych przez Grupę pojazdach. Celem jest zaproponowanie „czystego“ pojazdu dla każdego typu użytkowania. Dzięki osiągniętym postępom w dziedzinie napędów, połączonym z pracami nad redukcją masy i poprawą aerodynamiki pojazdów, Grupa jest europejskim liderem w dziedzinie ograniczania emisji CO2, ze średnim wynikiem na poziomie 122,5 g/km.

 

Filmy o Hybrid Air

http://www.youtube.com/watch?v=rjqFihLltSY

 

Więcej informacji o Hybrid Air

http://www.psa-peugeot-citroen.com/fr/au-coeur-de-l-environnement-industriel/innovation-et-rd/hybrid-air-une-solution-innovante-full-hybrid-essence-article?pid=551

 

Kontakt z prasą: 01 40 66 42 00