AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 19 03 2014
Marka PEUGEOT prezentuje swoje projekty podczas Tygodnia Designu w Mediolanie. Światowa premiera sofy ONYX - pierwszego projektu z kolekcji unikatowych mebli

 

Od 8 do 13 kwietnia 2014 roku PEUGEOT DESIGN LAB, studio projektowe marki Peugeot, realizujące strategię Global Brand Design, będzie prezentować swoje najnowsze projekty podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w unikalnej przestrzeni wystawienniczej w dzielnicy Zona Tortona, która jest Mekką światowego designu. Tam właśnie zostanie pokazane po raz pierwszy najnowsze dzieło studia - wyróżniająca się rzeźbiarską formą sofa ONYX.

 

Unikalna przestrzeń wystawiennicza w dzielnicy Zona Tortona

 

Adres 32 Via Tortona to miejsce, w którym PEUGEOT DESIGN LAB będzie prezentować podczas tegorocznej edycji Tygodnia Designu w Mediolanie swoje najnowsze projekty. Ekspozycja mieści się w trzech salach wystawienniczych zaaranżowanych na powierzchni 750 m2. Wystawa została zorganizowana w historycznym miejscu - w dawnych halach przemysłowych dzielnicy Zona Tortona. Aranżacja wnętrza jest spójna z post-industrialnym charakterem budynku i tworzy idealne kontrastowe tło do ekspozycji projektów, gry dźwięków i światła.

 

 

Największą atrakcją wystawy jest sofa ONYX - awangardowy projekt, który wyróżnia się czystą formą i niekonwencjonalnym wykorzystaniem materiałów.

 

W 2012 roku miała miejsce premiera trzech projektów PEUGEOT z linii ONYX - superroweru, superskutera i supersamochodu ONYX, którego nadwozie zostało wykonane z włókien węglowych i miedzi, a wnętrze zostało wykończone filcem i NewspaperWood, nowatorskim materiałem wyprodukowanym z makulatury. Samochód jest napędzany silnikiem hybrydowym o mocy 600 KM. Koncepcyjny model, którego projekt wykorzystuje zarówno najnowsze technologie jak i naturalne surowce, zyskał godnego kontynuatora w postaci sofy ONYX - 3-metrowej kanapy wykonanej z włókien węglowych i kamienia wulkanicznego z Volvic. Sofa ONYX, której premiera odbędzie się podczas tegorocznej edycji Tygodnia Designu w Mediolanie jest doskonałym przykładem koncepcji mebli tworzonych na miarę autorstwa PEUGEOT DESIGN LAB, globalnego studia projektowego marki PEUGEOT założonego w 2012 roku.