AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Inne | 25 10 2013
PEUGEOT 2008 zdobył 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Wprowadzony na rynki europejskie 25 kwietnia bieżącego roku crossover Peugeot 2008 potwierdza dotychczasowy sukces sprzedażowy zdobywając 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

 

Na koniec września już ponad 54 000 klientów zamówiło model w Europie, a kolejnych 25 000 złożyło zamówienia do produkcji. Warte zauważenia jest iż 71% miksu sprzedaży modelu 2008 stanowią dwa najwyższe poziomy wyposażenia.

Peugeot 2008 roku zajmuje czołowe pozycje segmencie m.in. :

- 2 miejsce w Danii,

- 3 miejsce w Francji, Portugalii i Holandii.

 

 

Testy przeprowadzone przez niezależną organizację Euro NCAP potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa Peugeot 2008 . Potwierdzeniem zaawansowania w tej dziedzinie są:

-  tempomat z ogranicznikiem prędkości,

- ESP (łączący system kontroli trakcji ASR, kontrolę stabilności CDS, system wspomagania hamowania awaryjnego AFU oraz elektroniczny rozdzielacz siły hamowania EBD),

-  parametry hamowania zapewnione przez hamulce tarczowe wszystkich czterech kół,

-  sześć poduszek powietrznych (dwie czołowe, dwie boczne i dwie kurtyny),

-  trzy punkty kotwiczenia dla fotelików typu Isofix.

 

Peugeot 2008 korzysta również za pośrednictwem doświadczenia marki z nowoczesnych i zaawansowaych usług w zakresie bezpieczeństwa w razie incydentu, jak System Peugeot Connect SOS & Assistance, który pozwala na zlokalizowanie pojazdu oraz nawiązanie łączności z jednostkami mogącymi udzielić właściwej pomocy.

 

Z drugiej strony, konstrukcja kabiny i deski typu Peugeot i-Cockpit Peugeot pozycjonuje kierowcę w sposób ergonomiczny. Kierowca jest zintegrowany z samochodem i ma natychmiastowy oraz intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterujących pojazdem. Warto przypomnieć, iż deska rozdzielcza typu Peugeot i-Cockpit składa się z niewielkiej kierownicy multifunkcyjnej, regulowanej na wysokość i głębokość, zegarów w polu widzenia drogi i 7''ekran dotykowego.