AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 22 10 2014
Peugeot Design Lab nagrodzony dwoma wyróżnieniami Janus w dziedzinie Designu

Institut Français du Design (Francuski Instytut Designu) przyznał Peugeot Design Lab dwa wyróżnienia „Janus” 2014 za kreatywność w dziedzinie designu. Nagrodzone zostały:

 

  • fortepian Peugeot Design Lab dla Pleyela wyróżniony znakiem „Janus” w kategorii dziedzictwa i innowacyjności,
  • rower ze wspomaganiem elektrycznym HYbrid Bike AE21 PEUGEOT w kategorii przemysłu.

 

 

Peugeot Design Lab zdobywcą dwóch wyróżnień JANUS w 2014 r.

Wyróżnienie „Janus” w kategorii dziedzictwa i innowacyjności przyznano Peugeot Design Lab za słynny fortepian Peugeot Design Lab zaprojektowany dla Pleyela-firmy z dwustuletnią tradycją, która podobnie jak Peugeot szukała nowej drogi, by dostosować się do wyzwań jakie niesie ze sobą życie on-line i  zapisać się na kartach historii.

Studio projektowe  zaproponowało  publiczności awangardowy fortepian, wykonany z niezwykłego połączenia włókna węglowego i drewna, które pozwoliło na uzyskanie optymalnej akustyki. Oryginalnie umieszczona klawiatura i płyta rezonansowa, pozwala publiczności obserwować pianistę, zaś ergonomia instrumentu, zinformatyzowanie niektórych części oraz nowe rozwiązania pedałów zapewniają większy komfort jego użytkownikowi.

Przedstawiona prezentacja wzbudziła wielkie emocje wśród członków jury, którzy wysoko ocenili „innowacyjną stylistykę i nowatorski wygląd fortepianu”.

Zaprezentowany wszystkim fortepian doskonale uzupełnia  klasyczną ofertę  Pleyela i nadaje nową dynamikę wizerunkowi marki, kojarzonej dzięki niemu z elegancją i technologią.

Peugeot Design Lab- studio designu marki PEUGEOT, otrzymało także wyróżnienie „Janus” w kategorii przemysłu za HYbrid bike AE21. Ten niesamowity rower ze wspomaganiem elektrycznym powstał z myślą o zapewnieniu łatwości użytkowania oraz zachowaniu elegancji w czasie jazdy po mieście. Jury wysoko oceniło „czystą sylwetkę oraz kompaktowe wymiary, zredukowane dzięki składanym pedałom”.

HYbrid bike AE21 perfekcyjnie uzupełnił gamę Peugeot Cycles w 2013 r. o odważną propozycję miejskiego środka transportu w nowatorskim designie.

Ergonomia ułatwiająca zachowanie właściwej i wygodnej postawy ciała, to nie wszystko czym zachwyca ten rower.  Również niezwykle odporna konstrukcja aluminiowa, wyposażenie  w torbę na laptopa umieszczoną na ramie, czy też gniazdo USB oraz składane pedały sprawiają, że nie sposób oderwać od niego wzroku.

 

Institut Français du Design (Francuski Instytut Designu) i znak Janus

Od 1951 r. Francuski Instytut Designu wyróżnia produkty i usługi przyjazne zarówno dla użytkownika jak i środowiska, chcąc promować etykę zawodową w ramach gospodarki rynkowej. Znak „Janus” jest przyznawany za najbardziej kreatywne dokonania w zakresie projektowania – za design produktu, sprzętu medycznego, architektury obiektów handlowych oraz w obszarze usług, transportu, komponentów, mody. Przyznaje go niezależne jury złożone z 50 ekspertów w takich dziedzinach jak przemysł, projektowanie, architektura, handel i komunikacja. Jurorzy oceniają zaangażowanie przedsiębiorstwa, w oparciu o bardzo rygorystyczną specyfikację, a ich uznaniem cieszy się innowacyjność przynosząca korzyści użytkownikowi. Te kryteria oceny określa się mianem „5E”: EKONOMIA / ERGONOMIA / ESTETYKA / ETYKA / EMOCJE.

Ceremonia wręczenia wyróżnień „Janus” odbędzie się pod koniec roku pod patronatem ministra przemysłu Francji, w obecności dyrektorów przedsiębiorstw, mediów i znanych osobistości ze świata designu.

 

Peugeot Design Lab

W oparciu o 200-letnie doświadczenie w przemyśle oraz 120-letnią tradycję projektowania samochodów, Peugeot otworzył w czerwcu 2012 roku w Paryżu studio projektowe PEUGEOT DESIGN LAB, realizujące strategię global brand design, które pracujące dla klientów spoza branży motoryzacyjnej.

Jego celem jest opracowywanie spójnych strategii wzmacniających wizerunek marki wśród klientów. Głównym zadaniem studia jest projektowanie produktów, usług oraz eksperymenty w różnych sektorach, poza motoryzacją.