AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 26 03 2015
Peugeot na Poznań Motor Show 2015

 

Nowy Peugeot 508 RXH, ekscytujący Peugeot 308 GT oraz specjalna seria wyposażenia STYLE w modelach Peugeot 208, 2008, 308 i 3008  zostaną zaprezentowane na tegorocznej edycji Poznań Motor Show.

 

7,5 sekundy od 0 do 100 km/h i stosunek mocy do masy zaledwie 5,85 kg/km – Peugeot 308 GT

Jedno z centralnych miejsc ekspozycji Peugeot na wystawie zajmie Peugeot 308 GT. Samochód będzie prezentowany w lakierze Magnetic Blue używanym tradycyjnie przez francuskie samochody sportowe. Model, jest wyposażony w silnik 1.6 THP 205 KM z maksymalnym momentem obrotowym 285Nm, dostępnym w zakresie 1750-4500 obr/min., najmocniejszą aktualnie oferowaną jednostką w modelu 308. Poza odmianą nadwozia typu hatchback w gamie 308 proponowane jest także kombi,  w nomenklaturze Peugeot – 308 SW GT.

Wersja GT ma masę o 7 kg niższą w stosunku do regularnej gamy. Zawieszenie przednie i tylne zostało utwardzone od 10 do 20%,  i obniżone  - o 7 mm z przodu i o 10 mm z tyłu. 308 GT został wyraźnie poszerzony dzięki specjalnym progom i wyposażony w 18-calowe felgi z frezowaną powierzchnią i oponami Michelin Pilot Sport 3.

Z przodu logotyp marki, został przeniesiony na grill. Oświetlenie zaś zapewniają reflektory Full LED składające się z 62 elementów LED. Wyróżnikiem wersji GT są również nowe ekskluzywne sekwencyjne kierunkowskazy.

Aby w pełni wykorzystać swój charakter, GT oferuje różnorodne systemy wspomagania jazdy.

Pakiet Aktywny Tempomat, wyposażony m.in. w radar znajdujący się z przodu, obejmuje trzy systemy:

- Aktywny tempomat: który automatycznie utrzymuje prędkość samochodu dostosowując ją do prędkości jadących z przodu pojazdów. Kierowca ma możliwość wyłączenia funkcji.

- Układ ostrzegania przed ryzykiem kolizji: sygnał świetlny i dźwiękowy informujący kierowcę o konieczności hamowania w celu uniknięcia kolizji.

- System automatycznego hamowania awaryjnego (AFU): automatyczne uruchomienie układu hamulcowego w celu uniknięcia zderzenia lub zmniejszenia jego skutków.

 

Fundamentalne znaczenie w sportowym samochodzie ma idealna pozycja kierowcy, którą zapewniają ergonomiczne rozwiązania PEUGEOT i-Cockpit, które wyróżniają gamę Peugeot na tle konkurentów.

 

 

 

Prestiż i  uniwersalny charakter „allroad” – Nowy Peugeot 508 RXH

 

 

Drugą z nowości Peugeot, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu jest Nowy Peugeot 508 RXH, który łączy uniwersalny charakter z niskim poziomem emisji CO2.

Już wcześniej styl modelu PEUGEOT 508 był pełen elegancji, właściwy dla samochodu charakteryzującego się solidnością i wysoką jakością wykonania. Zespół projektantów oparł się na tych wartościach, aby tchnąć w niego jeszcze więcej siły i charakteru, a także podkreślić jego zaawansowanie technologiczne, styl, bogate i nowoczesne wyposażenie.

Nowa osłona chłodnicy stanowi kwintesencję stylu nowego PEUGEOT 508. Bardziej pionowa, z umieszczonym pośrodku logo marki, stanowi widoczny ukłon pod adresem znakomitych wcześniejszych modeli z serii „5”. Nowy PEUGEOT 508 jest też pierwszym modelem z charakterystyczną stylistyką pasa przedniego, bardziej zdecydowaną i prestiżową, która znajdzie swoją kontynuację w przyszłych modelach marki.

Modyfikacja przedniej części nadwozia w wersji PEUGEOT 508 RXH pociągnęła za sobą wydłużenie o 5 mm przedniego zwisu, dzięki czemu długość nadwozia wzrosła do 4,83 m.

Nowe zewnętrzne wymiary dodatkowo podkreślają takie wartości, jak elegancja, czystość i oszczędność linii, cenione w modelu PEUGEOT 508 od momentu jego wprowadzenia na rynek.

Peugeot 508 RXH jest wyposażony w zupełnie nową jednostkę 2.0 BlueHDi 180 EAT6. Nowa automatyczna skrzynia biegów najnowszej generacji EAT6, opracowana przez Grupę PSA, przyczynia się do zapewnienia wyjątkowej przyjemności z jazdy, a także obniżenia zapotrzebowania na paliwo.

Jednostka rozwija moc 180 koni mechanicznych, przy zużyciu paliwa na poziomie 4,6 l/100km oraz emisji  119 g CO2/km.

 

 

 

Nowa seria specjalna STYLE  

 

 

Oprócz dwóch nowości produktowych na stoisku Peugeot pojawią się 4 popularne modele z serii specjalnej STYLE adresowane do klientów w Polsce oferujące dodatkowe wyposażenie w promocyjnej cenie. Będą to Peugeot 208, crossover miejski Peugeot 2008, kompaktowy Peugeot 308, oraz kompaktowy crossover Peugeot 3008.

Modele z serii STYLE bazują na drugim poziomie wyposażenia ACTIVE z dodatkowymi elementami wyposażenia w cenie.

Peugeot 208 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: 3-ramienna skórzana kierownica z chromowanym wykończeniem, szyby boczne tylne i tylna przyciemniane, lusterka boczne chromowane, felgi aluminiowe 15" Azote i opony 185/65 R15, ozdobne listwy progowe.

 

Peugeot 2008 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: Pakiet Miejski - czujniki cofania i lusterka boczne składane elektrycznie, szyby boczne tylne i tylna przyciemniane, metalowe osłony dolnych części przedniego i tylnego zderzaka, lusterka boczne chromowane, felgi aluminiowe 16" Hydre Grey Dilium.

 

Peugeot 308 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: reflektory przednie przeciwmgielne,

alarm z superzamkiem centralnym, 2 piloty zdalnego sterowania, fotele przednie sportowe:

z manualną regulacja wzdłużną, wysokości foteli, pochylenia oparć i regulacją lędźwiową fotela kierowcy, kieszeń na mapę w oparciach foteli, czujniki  parkowania z tyłu, szyby boczne tylne i tylna przyciemniane, chromowane listwy okienne, felgi aluminiowe 16" Topaz i opony 205/55 R16.

 

Peugeot 3008 STYLE wyróżnia dodatkowe wyposażenie: czujniki parkowania z tyłu, 3-ramienna skórzana kierownica z chromowanym wykończeniem, lusterka boczne chromowane, ozdobne listwy progowe, dywaniki materiałowe przednie/tylne, chromowane osłony w dolnej części zderzaków boczne listwy ochronne chromowane.

 

 

Nowa gama PEUGEOT prezentowana na standzie marki na Poznań Motor Show doskonale ilustruje dążenie do repozycjonowania samochodów marki, poprawy jej wizerunku oraz wysokie wymagania w zakresie jakości.