AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 03 09 2014
Peugeot oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Peugeot Polska został oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, który odbywać się będzie w dniach 1-7 września 2014 r.  w Warszawie.

 

W ramach partnerstwa Peugeot Polska z Polskim Komitetem Olimpijskim marka podjęła się sponsoringu niezwykle ciekawego wydarzenia jakim będą niewątpliwie Mistrzostwa Świata Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym.  Dodatkowo flota samochodów Peugeot będzie obsługiwała wydarzenie w dniach 1-7 września 2014 r. w Warszawie.

W piątek 29 sierpnia przed siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie nastąpiło uroczyste przekazanie samochodów. Kluczyki z rąk Dyrektora handlowego Peugeot Polska Tomasza Chodkiewicza odebrała Prezes Polskiego Związku Pięcioboju  Anna Bajan.

Do obsługi wydarzenia wybrano absolutne nowości w ofercie  - nowego Peugeot 508 – w wersji sedan oraz SW, który już niedługo trafi do salonów Peugeot w Polsce, oraz Samochód Roku 2014 – Peugeot 308 / 308 SW. Flotę siedmiu aut Peugeot oznakowanych barwami mistrzostw uzupełnił kompaktowy crossover Peugeot 3008.

Po przekazaniu kluczyków do samochodów Tomasz Chodkiewicz powiedział:

 „Z wielką dumą przekazujemy dzisiaj Państwu siedem samochodów do obsługi Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Mamy tym samym wielką pra-premierę nowego Peugeot 508, którego dwa pierwsze egzemplarze w Polsce otrzymujecie Państwo jako pierwsi. Jest to również pierwszy samochód w gamie Peugeot, w którym została wprowadzona nowa stylistyka marki: lew został umieszczony na zupełnie od nowa zaprojektowanej atrapie chłodnicy, a design przodu nowego 508 dyktować będzie trendy, które zobaczymy w kolejnych nowościach Peugeot. Drugą premierą jest samochód roku 2014 nowy Peugeot 308, który wyposażony jest w nowy silnik o pojemnosci 1,2l w technologii PureTech 110 KM, dzięki któremu udało nam się osiągnąć nowy rekord średniego zużycia paliwa -2,85l/100 km. Jeszcze raz życzę powodzenia i trzymamy kciuki za najlepsze wyniki.”