AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Inne | 02 12 2013
Peugeot Polska Laureatem Medalu Przyjaciel Integracji 2013

 

Decyzją Kapituły przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji, Peugeot Polska został Laureatem tegorocznego Medalu Przyjaciel Integracji, którego wręczenie odbyło się podczas Wielkiej Gali Integracji, 28 listopada, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

28 listopada podczas Wielkiej Gali Integracji w obecności Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotra Pawłowskiego, z rąk Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta minister Ireny Wóycickiej, nagrodę odebrali Sophie Passard, Dyrektor Marki Peugeot w Polsce oraz Dyrektor Handlowy Tomasz Chodkiewicz. Wyróżnienie zostało przyznane Peugeot Polska za konsekwentną politykę w zakresie upowszechniania rozwiązań dla kierowców z niepełnosprawnościami w programie „Peugeot Bez Barier”, który w znaczący sposób pomaga w osiąganiu niezależności w zakresie transportu, podróży i mobilności.

 

Po wręczeniu nagrody, Sophie Passard powiedziała: „Jestem bardzo dumna, że odbieram tę nagrodę. "Peugeot Bez Barier" to znacznie więcej niż tylko samochód. To coś wyjątkowego, program, który wywodzi się z serca. Ten program istnieje dzięki zaangażowaniu pracowników Peugeot. Program może nie jest jeszcze idealny, ale może być ulepszony dzięki Wam."

 

Medal Przyjaciel Integracji jest największym wyróżnieniem przyznawanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 1997 roku. Otrzymują go osoby i instytucje, które nie działają bezpośrednio na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale wyróżniają się otwartością i  wrażliwością w tej sferze życia społecznego.

 

Program „Peugeot bez barier” funkcjonuje od 2011 roku. Jego nadrzędnym celem jest zaangażowanie Peugeot w integrację ze społeczeństwem osób z niepełnosprawnością i dostarczenie nowoczesnych rozwiązań poprawiających ich mobilność. Adaptowanie modeli do potrzeb oraz wyspecjalizowana obsługa, to główne elementy składowe programu. Jego twórcy mieli też na uwadze hasło marki: Motion&Emotion – ruch i emocje pojmowane są tu jako możliwość zróżnicowanych rozwiązań mobilności.

 

Wielka Gala Integracji jest największym wydarzeniem podsumowującym działania i osiągnięcia z obszaru integracji społecznej oraz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością. Co roku wydarzenie gromadzi ponad trzy tysiące osób z całej Polski: osoby z niepełnosprawnością, osoby publiczne, przedstawicieli polityki, mediów, artystów, organizacji oraz firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

   

                                                                                                                                                                                                                                                             Zdjęcia: Piotr Stanisławski

 

W tym roku tematem przewodnim Gali były nowe technologie. Zostały zaprezentowane projekty Integracji i firm partnerskich związane z postępem technologicznym oraz innowacjami, które w znaczący sposób ułatwiły i wpłynęły na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami w ich życiu społecznym, prywatnym i zawodowym.  

 

Gośćmi wydarzenia byli m.in. : reprezentacja Kancelarii Premiera, posłowie z Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pełnomocnik Rządu ds.  Osób Niepełnosprawnych, pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, przedstawiciele Samorządów, przedstawiciele Urzędu Miasta, rzecznik Praw Obywatelskich, przedstawiciele PFRONu.

 

 

Program „Peugeot Bez Barier” realizuje ośmiu Autoryzowanych Dealerów Peugeot:

 

•           Auto Centrum, al. Tadeusza Rejtana 67, Rzeszów,

•           Budmat Auto, ul. Bielska 67, Płock,

•           D&D, ul. Karkonoska 45, Wrocław,

•           L’EMIR, ul. Sobieskiego 16, Dąbrowa Górnicza,

•           Golemo, ul. Stefana Grota-Roweckiego 6, Kraków,

•           Peugeot Polska Oddział w Warszawie, al. Krakowska 7, Warszawa,

•           Pol-Mot Auto, ul. Połczyńska 125, Warszawa,

•           Rita Motors, ul. Domaszowska 52, Kielce,