AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Wydarzenia | 13 11 2014
Peugeot Polska ponownie Partnerem Wielkiej Gali Integracji

Na tegorocznej Gali świętowano 20-lecie istnienia Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, datowane od wydania pierwszego numeru magazynu „Integracja”, który powstał z inicjatywy Piotra Pawłowskiego - Prezesa Stowarzyszenia. 

Ponad 2 tysiące osób przybyło 6 listopada do warszawskiej Areny Ursynów,
na jubileuszową Wielką Galę Integracji - największe tego typu wydarzenie w Polsce organizowane dla osób  z niepełnosprawnościami przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który sprawował honorowy patronat nad Galą.

 

 

Jubileuszowa Gala była okazją do przypomnienia wydarzeń, które na przestrzeni 20 lat działania Stowarzyszenia, wypłynęły na zmianę rzeczywistości środowisk osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Firma Peugeot Polska, wyróżniona w ubiegłym roku Medalem Przyjaciela Integracji, już po raz trzeci była Partnerem Wielkiej Gali Integracji, a uroczystość była okazją do przybliżenia gościom programu „Peugeot bez Barier” skierowanego do osób z niepełnosprawnościami – potencjalnych kierowców.

Goście gali mogli zapoznać się ze specjalnie na tę okazję przygotowaną broszurą opisująca założenia programu. Na stoisku marki, Anna Orłowska – od niedawna w ramach struktury Peugeot Polska wspierająca program Peugeot bez barier  - a na co dzień kierowca samochodu z adaptacją - udzielała wskazówek dotyczących sposobu zakupu samochodu, jego adaptacji oraz możliwego wsparcia finansowego i merytorycznego.

Podczas samej Gali wyświetlony został film, będący podsumowaniem dotychczasowych działań Peugeot Polska w ramach prowadzonej akcji społecznej „Bez barier”, którą wspiera były panczenista Mateusz Puszkarski, a której celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami.  W ramach akcji prowadzona jest zbiórka funduszy na bezprecedensową adaptację samochodu ufundowanego przez Peugeot Polska, która umożliwi niepełnosprawnemu Mateuszowi przełamanie kolejnej bariery i zostanie samodzielnym kierowcą.

 

W czasie jubileuszowej uroczystości wręczone zostały także medale Przyjaciela Integracji 2014, które od 1997 roku przyznawane są osobom, instytucjom i firmom, które wyróżniają się otwartością i  wrażliwością na problemy osób z niepełnosprawnościami.

Goście mieli również okazję zobaczyć na żywo występy polskich artystów. Na scenie Areny Ursynów pojawili się: zespół Enej, Monika Kuszyńska oraz Dorota Osińska. Swój wkład w Galę mieli także znani dziennikarze: Beata Tadla i Maciej Orłoś, a także artystka kabaretowa – Katarzyna Pakosińska, którzy współprowadzili imprezę z Piotrem Pawłowskim - Prezesem Stowarzyszenia Integracja.

Po Gali Dorota Kozłowska, koordynator programu Peugeot bez Barier powiedziała:

Coraz bardziej ścisła współpraca ze środowiskami osób niepełnosprawnych mobilizuje nas w Peugeot do dalszej, intensywnej pracy na rzecz programu Peugeot bez Barier. Cieszę się, że podczas tegorocznej Wielkiej Gali Integracji mogliśmy pokazać wszystkim zgromadzonym w Arenie Ursynów, że istnieją rozwiązania, które pozwolą im w przyszłości zostać kierowcami i spełniać marzenia o bardziej samodzielnym życiu.

 

Link do pobrania filmu o akcji społecznej „Bez barier” wyświetlanego na Wielkiej Gali Integracji
 

ftp://Peugeot_Bez_Barier:A3jz5FVx@ftp.havasworldwide.pl

 

 

O akcji:

Akcja społeczna „Bez barier” to projekt realizowany wspólnie przez Peugeot Polska, Fundację Integracja
i Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Kierowców SPiNKa. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na adaptację samochodu dla niepełnosprawnego byłego panczenisty Mateusza Puszkarskiego. Firma Peugeot Polska przekazała bezpłatnie samochód- Peugeot Partner, który musi jednak przejść skomplikowaną i kosztowną adaptację, bezprecedensową na polskim rynku. Dzięki niej Mateusz będzie mógł udowodnić, że nawet osoba sparaliżowana w tak dużym stopniu jak on może zostać kierowcą i stać się niezależna. 

Po adaptacji Mateusz będzie mógł poruszać się samodzielnie po polskich drogach, a także stworzyć multimedialny przewodnik, pomocny innym kierowcom z niepełnosprawnościami. W ramach przewodnika Mateusz pokaże m.in. jak wygląda egzamin na prawo jazdy osoby z niepełnosprawnością, z jakimi problemami muszą mierzyć się kierowcy oraz jak przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością jest infrastruktura. Aby wesprzeć Mateusza można dołączyć do projektu na platformie Polakpotrafi.pl, lub wpłacić bezpośrednio pieniądze na specjalne konto Fundacji Integracja poświęcone projektowi:

 

Nr konta: 13 1370 1037 0000 1706 4021 2502

 

Adresat: Fundacja Integracja, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa,  

 

Tytuł przelewu: Bez Barier