AKTUALNOŚCI

Dalej Następny
Sport | 16 01 2015
Team Peugeot Total dzielą od celu tylko dwa dni

Dzisiejszy etap miał wszystkie cechy OS WRC - szybkie i zdradliwe szutrowe drogi z rosnącymi często wzdłuż nich drzewami... i licznym tłumem rozentuzjazmowanych fanów! W dotarciu na biwak w Termas de Rio Hondo kluczowe znaczenie miała dziś koncentracja. Na dwa oesy przed końcem rajdu Stéphane Peterhansel zbliżył się do pierwszej dziesiątki, zdobywając 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi kierowca zespołu, Cyril Despres, również poprawił swoją pozycję dzięki uzyskaniu 24. czasu w dzisiejszym oesie. Zapewniło mu to 35. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

W przeciwieństwie do wczorajszego dnia, który zakończył się burzą na biwaku w Salta, cały dzisiejszy dzień był suchy i upalny. Już po raz siódmy w tym wyścigu Stéphane wywalczył sobie miejsce w pierwszej dziesiątce, co najlepiej świadczy o postępach, jakie poczynił od startu. Będzie to miało decydujące znaczenie dla kolejnych etapów rozwoju samochodu PEUGEOT 2008 DKR, który stanowi nowatorskie rozwiązanie dzięki połączeniu silnika z turbodoładowaniem i napędu na dwa koła.

Drugi kierowca zespołu, Cyril Despres, dostosował swój styl prowadzenia do specyfiki samochodu i poprawił dziś swoją pozycję w rankingu o dwa miejsca. Obu kierowcom podobały się kręte, górskie drogi, jednocześnie wymagające, ale dające zawodnikom również wiele przyjemności z jazdy.

Jutro zawodnicy skierują się na południe do Rosario. Czeka ich najdłuższy etap rajdu - 1024 km, po którym w sobotę zostanie rozegrany ostatni, krótki oes.

 

Piątek 16 stycznia, 7 :19. 1024 km, w tym odcinek specjalny 298 km.OS12 (Termas de Rio Hondo-Rosario),

 

OŚWIADCZENIA

Stéphane Peterhansel (z numerem 302): „Naszym celem jest dojechanie do Buenos Aires. Nie podejmujemy więc zbyt dużego ryzyka, żeby tylko zwyciężyć etap, tym bardziej, że ani wczorajszy oes, ani te, które zostały do mety, nie sprzyjają za bardzo samochodom z napędem na dwa koła. Przed startem nie byliśmy pewni, czy uda się nam dojechać do mety drugiego etapu, a dziś jesteśmy już blisko mety rajdu. Bardzo mnie to cieszy. Samochód okazał się niezawodny, a nawet jeśli popełniłem kilka błędów, to jest to wpisane w specyfikę rajdu Dakar. Przede wszystkim praca z tak fantastycznym zespołem jest wielką przyjemnością. Nawet jeśli finalnie wynik nie jest idealny, to jest więcej pozytywów niż negatywów. Dużo się nauczyliśmy i jestem pewien, że w przyszłości samochód będzie bardzo konkurencyjny”.

 

Cyril Despres (z numerem 322):To był świetny i piękny oes, bardziej w stylu rajdowym niż rajdu terenowego. Bardzo wzbogacił moje doświadczenie. Większa część trasy była bardzo kręta, dzięki czemu prowadzenie dawało dużo przyjemności. Dziś nie byłem w stanie dać z siebie więcej, ale naprawdę mi się podobało”.

 

 

Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport:Dziś również nie mieliśmy żadnego problemu z samochodami. Profil tego oesu nie podchodził tak naprawdę naszym samochodom. Utrzymując tempo tak zbliżone do liderów, nasi kierowcy dali pokaz naprawdę imponujących umiejętności. Teraz naszym celem będzie doprowadzenie obu samochód w dobrym stanie na metę w Buenos Aires”.

 

 

Wyniki 11. etapu:

1. Nasser Al-Attiyah (QAT)/Matthieu Baumel (FRA) Qatar Rally Team 1h 53’ 10”

2 Orlando Terranova (ARG)/Bernardo Graue (ARG) Mini +00:00:27

3. Giniel de Villiers (RSA)/Dirk von Zitzewitz (DEU) Toyota All Speed +00:00:39

4. Benediktas Vanagas (LT)/Andrei Rudnitski (LT) Toyota +00:00:40

5. Vladimir Vasilyev (RUS)/Konstantin Zhiltsov (RUS) +00:01:16

7. Stéphane Peterhansel (FRA)/J-P Cottret (FRA) Team Peugeot-Total +00:02:16

24. Cyril Despres (FRA)/Gilles Picard (FRA) Team Peugeot-Total +00:07:09

 

Klasyfikacja generalna po 11 etapach:

1. Nasser Al-Attiyah (QAT)/Matthieu Baumel (FRA) Qatar Rally Team 37h 12’ 47”

2 Giniel de Villiers (RSA)/Dirk von Zitzewitz (DEU) Toyota All Speed +00:29:01

3. Krzysztof Holowczyc (POL)/Xavier Panseri (FRA) Mini +01:28:49

4. Erik van Loon (NLD)/Wouter Roesegar (NLD) Mini +02:54:09

5. Christian Lavieille (FRA)/Pascal Maimon (FRA) Toyota +03:04:21

6. Vladimir Vasilyev (RUS)/Konstantin Zhiltsov (RUS) +03:13:26

7. Bernhard Ten Brinke (NLD)/Tom Colsoul (BEL) Toyota +03:41:40

8. Carlos Sousa (PRT)/Paulo Fiuza (PRT) Mitsubishi +03:44:20

9. Aidyn Rakhimbayev (KAZ)/Anton Nikolaev (RUS) Mini +04:03:09

10. Ronan Chabot (FRA)/Gilles Pillot (FRA) SMG +04:26:29

11. Stéphane Peterhansel (FRA)/J-P Cottret (FRA) Team Peugeot-Total +05:16:21

35. Cyril Despres (FRA)/Gilles Picard (FRA) Team Peugeot-Total +15:23:22