4 POWODY,
ABY WYBRAĆ iON

iOn to elektryczny samochód stworzony przez Peugeot. Jego osiągi oraz zasięg 130 km, uzyskane przede wszystkim dzięki zastosowaniu akumulatorów litowych, będą odpowiedzią na wyzwania w zakresie poruszania się w środowisku miejskim i ochrony środowiska. Kompaktowa budowa, prosta obsługa, będą jego największymi lecz nie jedynymi atutami. Dzięki modelowi iOn, Peugeot wzbogaci swoją gamę.
1

PROWADZENIE

Peugeot iOn został zaprojektowany idealnie, z myślą o mieście i obszarach podmiejskich. iOn z łatwością włącza się w ruch miejski, a na autostradzie może osiągnąć maksymalną prędkość 130 km/h. Dynamiczny, zwrotny i kompaktowy, a jego wymiary – 3,48 m długości i 1,47 m szerokości – sprawiają, że doskonale mieści się w ograniczonej przestrzeni miejskiej. Dzięki dużej wysokości i rozstawowi osi wynoszącemu 2,55 m wnętrze jest przestronne i oferuje komfortowe warunki podróżowania dla 4 dorosłych osób.

2

KOMFORT

Zamiarem projektantów było stworzenie pojazdu, który technologicznie zrywałby z przeszłością, ale jednocześnie z poszanowaniem przyzwyczajeń użytkowników. Z tego powodu, stanowisko kierowcy jest klasyczne, z przełącznikami i ustawieniami porównywalnymi z pojazdem, napędzanym silnikiem benzynowym lub diesla.

KOMFORT
3

ZEROWA EMISJA CO2

Wyobraź sobie jazdę samochodem przy zerowej emisji CO2, w niesamowitej ciszy... Jazdę, którą ułatwia zwarte i zwrotne auto, łączące dynamiczną jazdę z wysokimi wymogami komfortu i bezpieczeństwa. Łatwą eksploatację dzięki ładowaniu akumulatora we własnym domu i zasięg do 150 km, idealnie dostosowany do przejazdów po mieście i w strefie podmiejskiej. Oszczędności, jakie można uzyskać wybierając auto elektryczne, którego koszt użytkowania jest niższy, niż w przypadku auta z silnikiem spalinowym..

ZEROWA EMISJA CO2
4

ŁADOWANIE

ŁADOWANIE

System ładowania iON z założenia jest prosty, szybki, elastyczny oraz dostosowany do ograniczeń czasowych i przestrzennych. Szybki tryb ładowania pozwala naładować akumulator w 80% w ciągu 30 minut, w 50% w ciągu 15 minut lub w 25% w zaledwie 5 minut.
Do ładowania wykorzystuje się 5 metrowy, specjalnie zabezpieczony przewód, który jest dostarczany z pojazdem. Przewód jest zakończony standardową wtyczką elektryczną, podłączaną do jednofazowej sieci elektrycznej 220V.